Шокиращото преживяване на Даяна и Хуан Давид
В опустошената Венецуела, историята на 18-дневния Хуан Давид и неговата майка Даяна Патиньо започва да вдъхновява надежда. След мощни земетресения, които разтърсиха страната, те успяха да оцелеят 32 часа под руините на дома си. На 24 юни, след два труса с магнитуд 7,2 и 7,5 по Рихтер, ситуацията стана критична. По официални данни, жертвите са над 1450, а ранените - около 3150. Още по-ужасяваща е статистиката, че над 12 700 души са останали без дом.
Според ООН, около 50 000 души все още се водят в неизвестност. Временният президент Делси Родригес определи бедствието като най-тежката природна катастрофа в историята на страната. Геоложката служба на САЩ подчерта, че вторият трус е най-силният, регистриран във Венецуела от 1900 г. насам.
Как оцеляха?
Докато миела чинии в апартамента си на осмия етаж, Даяна усетила люлеенето и бързо взела Хуан Давид на ръце, смятайки, че трусът ще е кратък. В следващия момент сградата рухнала, а те се озовали затиснати под бетон и пръст.
Даяна споделя, че мисълта, че Хуан Давид е жив, й дала сили да преодолее ужасната ситуация. Тя периодично проверявала дали бебето диша и се опитвала да запази силите си, за да вика, само ако чуе хора наблизо.
Спасението идва
Спасението дойде, когато чу гласа на брат си. Той обещал, че няма да си тръгне, докато не я извадят. Последвала сложна операция, при която майката и новороденото били спасени от развалините. Въпреки нараняванията на двата си крака, Даяна е благодарна, че Хуан Давид се е разминал с леки травми.
Семейството, което е загубило дома и имуществото си, е настанено в клиника в Каракас. Съпругът на Даяна, Жерсон, описва спасението им като "чудо". Най-важното за тях е, че са останали живи!
Какво следва?
Докато Даяна и Хуан Давид се възстановяват, въпросът остава: как ще се справят с новата си действителност в опустошената Венецуела? Какви предизвикателства ги очакват? Останете с нас, за да разберете повече за техния път към възстановяване!
0 коментара