Фолк звездите масово отменят участия заради коронавируса. Райна, Джена, Преслава, Сашка Васева и още куп изпълнители отмениха клубните си изяви заради китайския грип в страната, научи HotArena.
Фолк легендата Сашка Васева е един от изпълнителите, които се оказаха засегнати най-пряко от кризата. Ресторантите и дискотеките не са затворени, но клиенти няма.
„Наистина е проблем. Отмених всичките си участия в близките седмици. Истината е, че се страхувам и гледам да не излизам много”, сподели Сашка, пише „България днес”.
Певицата призна, че не би носила предпазна маска като защитна мярка, но избягва заведения с много хора.
Колежката й Джена също отмени участията си. След 3 дни тя трябваше да изнесе концерт в Германия, но заради грипната вълна се отказа.
„ Здравейте приятели! Пиша ви по повод концерта в Майнц-Германия, който трябваше да се проведе на 14.03. Поради личните ми съображения и притеснения от епидемията върлуваща във все повече държави Коронавирус, отменям участието си и ще изберем нови дати, за оставащите два концерта веднага щом премине щама. Благодаря ви, за разбирането!”, написа тя.
Певицата и колегите й продължават участията си в България, но не искат да пеят в Плевен и Габрово, за да са далеч от огнищата на заразата.
Народната певица Светла Дукатева е на другия полюс. Тя не се притесни да отиде до Франция, но взе предпазни мерки и си сложи маска докато е там.
Спасение в Рупите пък потърси Райна. Пилето на фолка отиде до родния си край и не пропусна да подбере подходящо четиво за пътуването, с книгата „Любов по време на холера”.
На другия полюс е певицата Камелия и Кали, които преди ден имаха участия из страната, като от кадрите се вижда, че не се притесняват да пеят без маски и да се снимат с феновете си за спомен.
Ивана от своя страна призна, че ще засили личната си хигиена. И независимо от факта, че винаги след участие взима горещ душ, сега смята да вземе и други предпазни мерки.
Деян Икебаната не се страхува от вируса и отказва да отменя участия или да пее с маски. „Всяко чудо за три дни”, категоричен е певецът.
Не на това мнение обаче е Преслава. Изпълнителката отмени всичките си изяви, с мотива, че няма никакво намерение да излага семейството или дъщеря си на риск.
„Смятам за крайно безотговорно от моя страна да продължавам да обикалям дискотеките и клубовете в цялата страна, като по този начин излагам на опасност себе си, близките ми и всички колеги и фенове, с които се срещам ежедневно”, сподели изпълнителката.
4 коментара
ми,
13 Септ 2020Всяко зло за добро.То и чалгарията е опасен вирус.Срина морала на поколения.
Еви
12 Септ 2020Дано не се връщат никога прости чалгаджийки
Дидо
10 Септ 2020Райна,Сашка Васева,дори пет години да не се показват на светло,никой няма да се сети за тях.Много,в изобилие трябва да е дарбата от Господ,за да бъдат забелязани някои "певици",които само си разнасят скъпите одежди по сцените.
кати
25 Авг 2020Икебана и други като него които омаловажават силата и сериозността на ситуацията да прескочат до Италия за да видят за какво иде реч.Да надзърнат в някоя болница в Ломбардия и на минутата ще си променят мнението за корона вируса .Света е изтръпнал,ама те нали са безсмъртни......хахаха.