Шокираща новина от музикалната сцена
Кирил Икономов, известен композитор и житейски партньор на Мая Нешкова, обяви, че съди Министерството на културата за неплатени авторски права! Да, точно така! Пред „България Днес“ той потвърди, че делото е в ход и се очаква първото заседание да бъде през април. Но това не е всичко! В иска са включени имената на още 3000 души!
Кирил, който е председател на Европейската агенция за защита на изпълнителските, продуцентските и авторските права (ЕАЗИПА), сподели, че делото е било спряно 3-4 години, но сега най-накрая е на път да се разгледа. Ицо Петров, рок ветеран, също потвърди, че ЕАЗИПА защитава правата на Мая Нешкова, и добави, че ситуацията е станала нетърпима. През последните три години, нито той, нито колегите му са получавали дължимите им авторски права!
Какво се крие зад скандала?
Скандалът избухна преди години, но едва сега претенциите достигнаха съдебната зала. ЕАЗИПА вече е обединила музикалната гилдия, за да изпрати открито писмо до Министерския съвет с иск за 210 милиона лева за култура. Подписите на известни имена като Йорданка Христова, развиващата се Мая Нешкова, и дори покойната Ирина Чмихова са в документа, който изисква правата на музикантите да бъдат защитени!
Специалистите на ЕАЗИПА са изчислили, че за последните години са се натрупали над 300 милиона лева несъбрани пари. Тези средства по закон трябва да отидат за Министерството на културата и многобройни музикални организации, но вместо това остават в сянка.
Какво ще се случи занапред?
В писмото се настоява всички фирми, произвеждащи и внасящи апарати за репрографиране, да платят дълговете си за пет години назад. ЕАЗИПА, създадена преди повече от 15 години, е истинска агенция, която се бори за правата на хиляди музиканти и артисти. Тези десетки милиони несъбираеми средства се губят именно по вина на двете сродни организации за авторски права. Какво ли ще реши съдът? Очаквайте продължение!
5 коментара
17.05.1976г.
2 Фев 2026Клане със секира за Гнусните Мангалки надежда дойчева, софка маринова и бони.
Бивш от МВР76
2 Фев 2026!! Jonny Z - Shake Your Culo !! Използвайте гугъл. Брутално рап парче.
Мангалко дойчева
2 Фев 2026!!! Потърпевшият Никола Маринов не е привлечен, като обвиняем кандидатката за кмет на Люлин Надежда Дойчева вкара Никола Маринов в затвора, без нито един документ срещу него. !!! Докъде го докарахме, че Чист Смрадлив Циганин надежда дойчева къде само майка му и баща му не са Мангали да е кандидат, за...Ако Злата и Гнусна Мангалка надежда дойчева беше избрана. ПОЗОР.
17.05.1976г.
2 Фев 2026!!! nadezhda doycheva !!! Използвайте гугъл. Отиди на изображения. Фейскенефбук (фейсбук). СНИМКА. Ето я Гнусната Мангалка надежда дойчева. Гнусна Мангалка си ти надеждо дойчева. Откъде го вадиш това самочувствие.
Мангалко дойчева
2 Фев 2026!! Jonny Z - Shake Your Culo !! Използвайте гугъл. Брутално рап парче.