Шесто място за България завоюва Мирослав Йончев на турнира по културизъм „Диамантена световна купа”, разбра HotArena.net.
Това е първото международно състезание, посветено на бащата на културизма, основател на „Мистър Олимпия” и откривател на Арнолд Шварценегер - Джо Уайдър, което се проведе в Атина. От близо 100 състезатели от цял свят, Миро Йончев влезе в челната шестица, само две седмици преди да навърши 31 години.
Най-титулованият фитнес състезател се завърна в националния отбор на България и само за два месеца участва в три поредни световни състезания - Световното първенство по фитнес в Украйна, турнира на Шварценегер “Арнолд Класик” в Мадрид и Диамантената световна купа в Атина, като отново се нареди до най-добрите състезатели в този спорт.
Това бе и последното участие на Мирослав за страната ни, след като успя през 17 годишната си кариера да спечели всички най-големи отличия в модата и спорта за България.
Оттук нататък Йончев ще продължи успешната си кариера на модел на италианската агенция „УРБАН”, с която подновява тези дни своя договор, който го нарежда в топ 10 на най-скъпо платените европейски модели.
0 коментара