Скандалът, който разтърси България
Депутатското семейство на Димитър Гамишев от ГЕРБ шокира всички с новината, че дължи на държавата почти 900 000 лева! Чудите се как?! Фамилията е в позорния списък на НАП, а зад гърба им се крият мръсни тайни и данъчни измами!
Сумата, която трябва да бъде платена, е точно 411 409 лева за Димитър и 105 933 лева за съпругата му Боянка Гамишева. А знаете ли какво е още по-шокиращо? Бившата семейна фирма „Гамишев – НКБ“ е продадена на клошар, за да се прикрият дълговете от 339 126 лева. Общата сума на задълженията им възлиза на 856 468 лева, които никога няма да бъдат платени!
Как Гамишеви избягаха от правосъдието?
Според запознати, семейството отдавна е избягало в Гърция, където охотно харчат парите, скрити в тайни сметки. Димитър Гамишев, бивш общински координатор на ГЕРБ, очевидно е успял да манипулира системата, за да избяга от отговорност. След като бе обвинен в укриване на данъци, вместо да бъде строго наказан, получи условна присъда от 3 години и глоба от 202 138 лева.
Как се стигна до тук?- Гамишев е осветен за данъчни измами още преди години.
- Фирмата му е подавала фалшиви фактури.
- Проблемите с НАП започват, когато задълженията му нарастват до небесата.
- Вместо да понесе отговорност, той прехвърля фирмата на Георги Георгиев, клошар с над 100 фирми на името си.
След разкритията, НАП и прокуратурата се активираха, но дали е твърде късно? Съществува ли справедливост за обикновените граждани, когато става въпрос за мощни фигури като Гамишеви? Дали съдът ще продължи да закриля депутатите, или най-накрая ще се случи нещо?
Скандалът все още не е приключил и не можем да се съмняваме, че следващите дни ще донесат още шокиращи разкрития! Останете с нас за новини, които ще ви оставят без дъх!
0 коментара